Reyonlar
Nobo Isıtıcılar
Eko Yağsız Radyatörler
Odun Sobaları
Dimplex Isıtıcılar
Dimplex Isı Pompaları
Alışveriş Sepetim
En Çok Satan Ürünler
NOBO FRONT 2000 W
NOBO FRONT 1500 W
Nobo Isıtıcı Aksesuarları
NOBO FRONT 1000 W
NOBO FRONT 1250 W
NOBO FRONT 750 W
NOBO FRONT 500 W
NOBO TOP 2000 W
NOBO TOP 1500 W
Bizden Haberler
Tüm Haberler

Bizden Haberler

7.1.2016 14:28:00
ELEKTRİKLİ ISITMANIN AVANTAJLARI

ELEKTRİKLİ ISITMANIN AVANTAJLARI

Elektrikli ısıtmanın,diğer yakıtlara göre birçok artısı vardır.Bunları kısaca şöyle sıralayabiliriz; 

İLK YATIRIM & MONTAJ MALİYETİNİN DÜŞÜK OLMASI
Elektrikli ısıtmanın montaj maliyetlerinin çok düşük(minimum) olmasıyla beraber,uygulaması (montajı) çok kolaydır.Borulamaya ihtiyaç duymadan,sadece elektrik hattına bağlanır,böylece birkaç dakika içinde çalıştırmaya başlayabilirsiniz.Yeni binalar için,elektrikli ısıtma bağlantıları çok kısa bir sürede sabit?kablo bağla sırasında yapılabilir.Tadilatlar ve taşınma sırasında ise ev sahibine minimum rahatsızlık demektir.Daha da fazlası,bu ısıtıcılar bireysel veya sistem olarak kullanılabildiği için,istenildiği zaman,sisteme bütçenize göre ekstra ısıtıcı eklemek çok kolaydır. 

BAKIM MALİYETİ
Diğer yakıtlarla karşılaştırıldığında, genellikle elektrikli ısıtmanın işletme gideri konusunda şüphe vardır; ancak farklı ısıtma sistemlerinde enerji maliyeti, gerçek işletme gider denkleminin sadece bir parçasıdır. Dikkate alınması gereken, gerçek gider,sistemin ömrü boyunca yapılacak giderdir.Bu da sadece kullanılan yakıt değil,aynı zamanda gizli bakım giderlerini de kapsamaktadır,buna cihazın ömrü üzerinden gerek modelin gerekse zaman açısından bakmak gerekir.Bacadan çok enerji kaybeden boylerli sistemlerin aksine elektrikli ısıtıcılar kullanımdayken %100 verimlidirler,bunun anlamı,kullanılan tüm elektrik direkt olarak ısıya dönüştürülür.
Bunun yanı sıra, son senelerde gerek elektrik gerekse yakıt fiyatlarındaki aşırı dalgalanmalar sebebiyle Energywatch (Bağımsız yakıt ve elektrikli tüketicileri haklarını koruma organizasyonu) 2003 yılından 2006 yılına kadar tüm yakıtlara % 92 zam yapılırken elektriğe % 54 zam yapıldığını rapor etmiştir. 
Elektrikli ısıtmada hareket eden hiçbir parça bulunmamasından dolayı, çoğu sistem cihaz ömrü olarak 15 sene olarak beyan eder, bunun yanında, boylerli sistemlerde cihaz ömrü maksimum 10 sene olarak verilir. 
Elektrikli ısıtmanın kurulum, kullanım, işletme maliyetlerinin düşük olması ve yaklaşık olarak ömrünün yakıtlı sistemlere göre %50 fazla olması sebebiyle, gerçek mülkiyet giderleri açısından çok daha verimli olduğu görülmektedir. 

ESNEK VE ÇOK YÖNLÜ DEĞİŞTİRİLEBİLİR SİSTEMLER
Elektrikli ısıtma herhangi bir bacaya veya borulama tesisatına ihtiyaç duymaz,bu yüzden ne baca yerleşimi konusunda ne de bina yerleşimi,dizayn,planlama konularında bağlayıcılık veya sorun teşkil etmez.Elektrikli ısıtıcılar odalarda gerçekte herhangi bir yere konulabilir ve size diyan özgürlüğü tanır. 
Elektrikli ısıtmanın sunduğu bu esneklik ve çok yönlü değiştirilebilirlik,evlerini büyütmek isteyen kullanıcılarada ciddi bir avantaj sağlamaktadır,diğer sistemlerde var olan ısıtıcı kapasiteniz ekstra ısıtıcılara büyük ihtimalle yetmeyecektir,bunun yanı sıra elektrikli ısıtıcılar haricindeki diğer sistemlerin evden eve taşınması çok maliyetlidir. 
Yakıt olarak elektriğin kullanılmasının diğer bir avantajı ise,ülke genelinde elektrik şebekesinin bulunmasıdır.Bunun yanı sıra yapısal değişikliklerinin uygulanamayacağı binalar,bazı sınırlamaları olduğu hassas yerleşim bölgeleri içinde idealdir.Sadece elektrikli ısıtma size böyle özgürlükler verebilir. 

EMNİYETLİ VE GÜVENİLİR SİSTEMLER 
Hangi ısıtma sistemini seçerseniz,seçin,şüphesiz ki güvenlik en çok dikkat edilmesi gereken konudur.
Elektrikli ısıtma sistemleri,ısı üretmek için,içinde herhangi bir yakıt yakmadığından ve barındırmadığından dolayı hiçbir şekilde karbonmonoksit zehirlenmesine veya bir patlamaya sebebiyet vermezler,ve bunlarla ilgili herhangi bir risk oluşturmazlar.
Akıcak,patlayacak herhangi bir ekipman,radyatör bulunmamasından dolayı,eve ve evdeki eşyalara zarar verme riski diğer sistemlere göre çok düşüktür.Bu avantajı,özellikle belli zamanlarda kullanılmayan,ziyaret edilip,hiç bakımı yapılmayan sezonluk mülkler açısından çok önemlidir.Özellikle,kırılacak,yıpranacak hiçbir hareketli parçanın bulunmaması,elektrikli ısıtma sistemlerini son derece güvenli kılar,ve diğer sistemlere göre uzun yıllar memnuniyet verici bir şekilde çalışarak,size konfor sağlamaya devam eder. 

ÇEVRESEL SAĞLIK FAYDALARI
Elektrikli Akıllı Isıtma sistemleri size yapı içerisinde ve yapıda gün boyu sürekli bir ısıtma sağlar, sıcaklığı sabit tutar.Bu özellik uzun vadede,yoğunlaşmaya bağlı bina bakım problemlerini ortadan kaldırır,yaşayanlara daha sağlıklı ve daha konforlu bir çevre sunar. 

BAKIM YOK, YILLIK KONTROL YOK
Isıtma sistemlerinin bakımı,seçilen yakıtın cinsine bağlı olarak işletme giderinizi ciddi oranda artırabilir,bu yüzden bakım maliyetinin ve güvenlik kontrol ihtiyaçlarının getirdiği maliyetlerin etkisi mutlaka göz önünde bulundurulmalıdır.
Daha önce de bahsettiğimiz gibi,kırılacak,yıpranacak herhangi hareketli bir aksam,akıcak,kokacak bir yakıt bulunmaması nedeni ile elektrikli ısıtma son derece güvenilir ve emniyetli bir sistemdir.Pratikte yanlış gidecek ciddi bir probleme yol açacak hiçbirşey yoktur.
Diğer yanda boylerli sistemler düzenli olarak bakım ve servisinin,güvenlik testlerinin yapılması gerekmektedir.Gaz sistemlerinin yıllık mutlaka güvenlik denetiminden  geçirilmesi gerekmektedir. 

KONFOR VE KONTROL
Geçtiğimiz son yıllarda elektrikli ısıtma teknolojisi ciddi gelişmeler kaydetmiştir,modern elektrikli akıllı sistemleri yüksek hassasiyete sahip,entegre,termostatik kontrollere sahiptir.
Elektronik kontrollerin ayar hassasiyeti,oda sıcaklığındaki ani değişikliklere hızlı tepki vermesini sağlar bu da ısıtıcının hızlı bir şekilde ihtiyacınıza cevap  vermesini güvence eder,
Oda sıcaklığını sabit tutar.

Diğer Haber Başlıkları

Sıcak Evim Merkez Adres: Umurbey Mah. Şehitler Cad. No:100 Alsancak / İZMİR Telefon: + 90 232 464 72 55 Faks : + 90 232 464 72 57